Podpůrná skupina pro učitele

Učíš? Zkoušíš hledat vlastní cestu? Není to snadné?

Birds_flight

  • Jak mít dost enerige v hodině a zvládat k tomu administrativu, opravy písemek a všechnu tu práci kolem
  • Jsem poprvé třídní… Jak být pro studenty přirozenou autoritou?
  • Jak si udržet ve třídě to správné množství “kázně”?
  • Mám ve třídě problém, se kterým si nevím rady… Co s ním?

Vytváříme prostor pro učitele, zejména ty začínající. Prostor, ve kterém mohou mluvit o překážkách, které je potkávají. Prostor pro hledání a nalézání vlastních způsobů, jak překážky překonat. Prostor pro sdílení, dobití energie a dodání si odvahy.


Kdo za tím stojí?

V myšlence vytvořit podpůrnou skupinu se potkali Eva Malířová, Ondráš Přibyla a Petr Sucháček. Všichni tři učí budoucí učitele, a ví, že vysoká škola není dostatečná příprava na to, co učitele čeká v praxi. Tak začali přemýšlet o vytvoření podpůrné skupiny. Když pak v létě 2014 přišla Masarykova Univerzita s nabídkou realizace, práskli do koní a tady je výsledek.
Petr se zaměřuje na způsoby jakými může učitel ovlivnit atmosféru ve třídě. Chce s učiteli mluvit a do hloubky porozumět s jakými potížemi se setkávají. Ondrášovo téma je komunikace v konfliktních nebo jinak obtížných situací. Pomáhá lidem vidět věci z jiné perspektivy. Eva pomáhá učitelům zařazovat do výuky opomíjená témata globálního vzdělávání a je autorkou mnoha programů a metodik.

cropped-znak_MU_cerny_2.jpgEvaMalirova

petr_suchacek_fotoOndras


Komu je skupina určena: učitelé ZŠ a SŠ, zejména ti, kteří začínají nebo hledají svou novou cestu.

Kapacita skupiny: 12 učitelů (aby bylo dost času pro každého)

Termíny: podzimní úterky jednou za čtrnáct dní, tedy 7.10., 21.10., 4.11., 18.11., 2.12. a 16.12.

Čas: v úterky 17:00 – 20:00

Místo:
cropped-znak_MU_cerny_2.jpgSeminární místnost J4. Jak se tam dostat? Vejdete do areálu Přírodovědecké fakulty na Kotlářské (to je tam, co je Botanická zahrada). J4 je na nejvzdálenějším místě od vchodu – tedy diagonálně přes celá areál, až v budově, kde je Aula.

 

Jak se přidat?

geese Máte-li zájem, napište nám. (ondras.pribyla@gmail.com)
Kromě svého jména prosím nám zkuste nastínit v jakém prostředí a koho učíte – to abychom si co nejlépe dokázali představit vaši situaci. Jste-li zvědaví, nebo byste rádi doplňující informace, pak použijte výše uvedený e-mail, nebo telefon 775 988 882 (Ondráš)